Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca wiózł dzieci

Data publikacji 26.05.2008

Dzisiaj około 8.00 rano policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który wiózł dzieci na szkolną wycieczkę. Sprawdzenia stanu technicznego autobusu a także trzeźwości kierowcy zażądali rodzice i opiekunowie uczniów szkoły w Woli Krzysztoporskiej. Chcieli zapewnić swoim podopiecznym bezpieczny przejazd na pięciodniową wycieczkę w góry.

Policjanci z sekcji ruchu drogowego dokładnie skontrolowali 43-letniego kierowcę autobusu. Okazało się, że miał w organizmie blisko promil alkoholu. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu piotrkowskiego - kierowca z ponad 20- letnim stażem pracy, poprzedniego dnia pił alkohol. Wiedział , że dzisiaj będzie kierował autokarem z 27 uczniami klas III i IV. Ustalono również, że mężczyzna przejechał w takim stanie około 25 kilometrów, z czego 10 wraz z dziećmi.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jutro odpowie w trybie przyśpieszonym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zorganizowano zastępstwo i uczniowie wyruszyli z innym kierowcą, nowym i całkowicie sprawnym autokarem.
Powrót na górę strony