Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł na kradzieży salami

Data publikacji 26.05.2008

Poszukiwany dziesięcioma listami gończymi mieszkaniec Brodnicy został zatrzymany na kradzieży kiełbasy w jednym z marketów w Iławie. Później ten sam pijany 28-latek podał policjantom personalia swojego kolegi zrzucając na niego odpowiedzialność za kradzież. Jeszcze dziś zgodnie z nakazem doprowadzenia zostanie przekonwojowany do zakładu karnego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierowniczka jednego z marketów w Iławie zawiadomiła tamtejszych policjantów o ujęciu złodzieja na gorącym uczynku. Jak się okazało mężczyzna ten próbował „wynieść” ze sklepu, w podróżnej torbie kiełbasę o łącznej wartości około 300 złotych. Żywiecka, krakowska i salami powróciły na sklepowe półki. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości złodzieja. Okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego przyznał się i złożył wyjaśnienia. Podczas przesłuchania policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna próbował oszukać ich, co do swojej tożsamości, podając dane osobowe swojego kolegi. Tym samym kierował podejrzenie popełnienia przestępstwa i odpowiedzialność za nie na inną osobę, co jest kolejnym przestępstwem. Gdy policjanci ustalili jego prawdziwe personalia okazało się, że zatrzymanym mężczyzną jest 28-letni Marcin Ł., mieszkaniec Brodnicy. Mężczyzna był poszukiwany przez tamtejszą Policję na podstawie wydanych za nim dziesięciu listów gończych, dwóch zarządzeń o ustaleniu miejsca pobytu osoby podejrzanej i nakazie doprowadzenia do zakładu karnego.

Jeszcze dziś mieszkaniec Brodnicy zostanie przekonwojowany przez policjantów do zakładu karnego. Za kradzież i kierowanie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo na inną osobę 28-latkowi grozi do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony