Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.01.2022

Podkomisarz Sławomir Adamczyk, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, po służbie zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę, który prowadził samochód. Nieodpowiedzialny kierujący miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 11 stycznia 2022 roku około godziny 19.35 na jednej  z tarnowskich ulic. Policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w czasie wolnym od służby zauważył kierującego pojazdem marki Renault, którego zachowanie i styl jazdy wskazywały, że może być pod wpływem alkoholu.

Kierujący  renaultem jadąc ulicami Tarnowa, powodował niebezpieczne sytuacje, zajmował dwa pasy ruchu, uszkodził  przednie koła, uderzając w krawężnik. W pewnym momencie, gdy renault zatrzymał się,  policjant wysiadł ze swojego samochodu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Od kierowcy renaulta  była wyczuwalna silna woń alkoholu, a gdy wysiadł, nie mógł utrzymać się o własnych siłach na nogach. Funkcjonariusz  powiadomił oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Przypuszczenia funkcjonariusza okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 37- latka 3,4 promila alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji krakowskiego policjanta udało się zapobiec tragedii.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nakłada grzywnę, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych, a w przypadku recydywy 10 tys. zł.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony