Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów. Pomogli chorej

Data publikacji 13.01.2022

Skarżyscy i suchedniowscy policjanci otrzymali podziękowania od byłej wolontariuszki i jej znajomej. Druga z kobiet była chora na covid. Leżała w łóżku z wysoką gorączką i potrzebowała wykupienia lekarstw. Z pomocą przyszli mundurowi, którzy wykupili medykamenty i dostarczyli potrzebującej.

Rzecz miała miejsce w minioną sobotę. Wieczorem do dyżurnego skarżyskiej, policyjnej jednostki dodzwoniła się kobieta z gminy Łączna, która w  przeszłości była wolontariuszką. Powiedziała, że jej znajoma z sąsiedniej miejscowości przechodzi covid i leży w łóżku z czterdziestostopniową gorączką. Dodała, że chora potrzebuje pomocy w wykupieniu przepisanych lekarstw. Niestety ona sama nie jest w stanie jej pomóc. Poprosiła o pomoc policjantów. Przekazała, że 49-latka zamieszkuje tylko z małoletnią córką w sąsiedniej miejscowości, na uboczu,  i nie może liczyć na sąsiedzką pomoc. Dyżurny bez chwili wahania przekazał informacje policjantom z suchedniowskiego komisariatu, którzy ruszyli na pomoc. Odebrali receptę i pieniądze na zakup medykamentów i rozpoczęli poszukiwania czynnej apteki. Tej nocy dyżurowała placówka w Skarżysku-Kamiennej. Mundurowi zakupili leki i dowieźli do miejsca zamieszkania potrzebującej.

Kilka dni później zgłaszająca interwencję w imieniu swoim i chorej koleżanki przekazała policjantom ciepłe słowa podziękowania za wzorową postawę i udzieloną pomoc.

(KWP w Kielcach / kp)

Powrót na górę strony