Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za udzieloną pomoc

Data publikacji 13.01.2022

Do włocławskiej komendy policji wpłynęły podziękowania od kobiety, której pomogli policjanci. W mroźny poranek, w centrum miasta, 62-letnia włocławianka poślizgnęła się i upadła, doznając obrażeń. Na szczęście w pobliżu byli funkcjonariusze, którzy, widząc zdarzenie, niezwłocznie ruszyli z pomocą.

Sytuacja miała miejsce 27 grudnia ubiegłego roku około godziny 9.00 w centrum Włocławka. Tamtejsze ulice patrolowali wówczas między innymi nieumundurowani policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego sierżant Konrad Przeradzki i sierżant Jakub Pietras. Będąc w okolicach ulicy Zduńskiej, zauważyli, że idąca chodnikiem kobieta nagle poślizgnęła się, upadła i nie może wstać. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli jej z pomocą. Okazało się, że poszkodowana doznała poważnego urazu nogi, dlatego natychmiast wezwali za pośrednictwem dyżurnego karetkę pogotowia.

Do czasu przyjazdu medyków policjanci czuwali przy kobiecie i dbali, aby nie przemarzła, gdyż tego dnia na zewnątrz panowały minusowe temperatury. Między innymi zorganizowali z pobliskiego sklepu gruby karton, który następnie umieścili pod leżącą 62-latką, by osłonić ją od zimnego chodnika. Ponadto ustalili, że nieopodal czeka w samochodzie mąż poszkodowanej, dlatego jeden z funkcjonariuszy szybko odnalazł mężczyznę i przekazał mu wiadomość o wypadku żony.

Niezwykle miłym akcentem były podziękowania, jakie po kilku dniach kobieta przesłała do Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. W nadesłanym liście wdzięczna włocławianka napisała między innymi, że przy policjantach „oczekując na pomoc medyczną, czuła się bezpiecznie” i że są oni „wzorem do naśladowania”. Pogratulowała również Komendantowi postawy jego podwładnych.

Jesteśmy dumni z zachowania naszych Kolegów, a poszkodowanej życzymy dużo zdrowia!

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony