Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po pościgu

Data publikacji 26.05.2008

Zatrzymaniem kierowcy zakończył się nocny pościg policjantów z Ząbek za hondą, której właściciel nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 31-letni Rafał W. uciekał przed policjantami, bo był poszukiwany aż pięcioma podstawami prawnymi, miał również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie kierującego wykazało również obecność środków odurzających w jego organizmie.

Była godzina 22:00, kiedy to policjanci z komisariatu Policji w Ząbkach postanowili zatrzymać do kontroli hondę civic na warszawskich tablicach rejestracyjnych, której kierowca, przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie reagował jednak na sygnały świetlne wydawane przez funkcjonariuszy, tylko zaczął uciekać w stronę Zielonki. Policjanci ruszyli w pościg. Powiadomili również oficera dyżurnego i już kilka minut później kolejne załogi policyjne ścigały kierowcę hondy.

Kierowca lekceważąc wszystkie przepisy uciekał ulicami w Ząbkach, następnie w Zielonce. Funkcjonariusze byli tuż za nim, czekali tylko na dogodny moment do zatrzymania. Taka okazja nadarzyła się na ulicy Mareckiej w Zielonce.

31-letni kierowca – Rafał W. - po zablokowaniu jego samochodu przez jeden z policyjnych radiowozów biorących udział w pościgu postanowił uciekać pieszo. Mężczyzna po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany. Po sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany aż pięcioma podstawami prawnymi w tym listem gończym, trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego oraz zarządzeniem w celu ustalenia miejsca pobytu. Ponadto w policyjnej kartotece widniała adnotacja o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zatrzymanego mężczyznę policjanci przewieźli do szpitala na badanie, gdzie okazało się że w jego organizmie znajdują się środki odurzające – prowadził pojazd po zażyciu amfetaminy.

Teraz najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym oraz odpowie przed sądem za kolejne popełnione przestępstwo - prowadzenia pojazdów pod wpływem środków odurzających, niestosowanie się do wyroku sądu, a także za wykroczenia drogowe.
Powrót na górę strony