Aktualności

Areszt za brutalne pobicie, którego następstwem była śmierć

Data publikacji 13.01.2022

Policjanci z Bierunia zatrzymali mieszkańca Lędzin podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Wczoraj prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut. 45-latek został aresztowany na 3 miesiące, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną sobotę w nocy (8.01.2022), do szpitala w Tychach trafił mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała. Niestety następnego dnia 63-latek zmarł. Personel szpitala, w związku z podejrzeniem, że obrażenia mogły powstać na skutek pobicia, zawiadomił tyską prokuraturę. Po otrzymaniu tej informacji kryminalni z Bierunia przystąpili do działania. Niespełna dwie godziny później policjanci zatrzymali dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi Lędzin prokuratorskiego zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka. Prokurator wnioskował o areszt dla podejrzanego. Tyski sąd przychylił się do tego i lędzinianin został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu to jedno z poważniejszych przestępstw. Jeżeli jego następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności nie mniejszej niż 5 lat. Górną granicą jest kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony