Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mąż strzelał do żony

Data publikacji 26.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 55–letniego mieszkańca Połańca, który strzelał do swojej 52–letniej żony. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że strzelił on do niej dwukrotnie z broni palnej myśliwskiej. Rany okolic serca i brzucha okazały się śmiertelne. Policjanci sprawdzają, jakie były motywy działania zatrzymanego mężczyzny i czy broń posiadał on legalnie.

Wszystko rozegrało się dzisiaj rano w jednym z domów w Połańcu.55–letni mężczyzna strzelił dwukrotnie do swojej żony. Kobieta stała wówczas na balkonie. Została ranna w brzuch i okolice serca. Strzały okazały się śmiertelne. 52-latka zmarła.

Połanieccy policjanci zatrzymali 55-latka w domu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, we krwi miał około 1 promila alkoholu. Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że kiedy strzelał do kobiety był trzeźwy. Alkohol wypił prawdopodobnie dopiero po całym zdarzeniu.

Na miejscu zdarzenia cały czas pracują policjanci. W tej chwili nie są jeszcze znane motywy działania zatrzymanego mężczyzny. Śledczy sprawdzają również, czy 55-latek miał zezwolenie na broń, z której strzelał. Najprawdopodobniej jeszcze dziś będzie on doprowadzany do prokuratury. Może mu grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony