Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za udzielenie pierwszej pomocy

Data publikacji 14.01.2022

„.. bez ich szybkiej pomocy na pewno sami nie opanowalibyśmy sytuacji tak sprawnie, a żona straciłaby o wiele więcej krwi i o wiele dłużej by cierpiała”. To fragment podziękowań jakie wpłynęły na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Rafała Kochańczyka. Funkcjonariusze pomogli kobiecie, która upadła uderzając głową w metalową balustradę i mocno krwawiła. Policjanci natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy i powiadomili pogotowie ratunkowe.

Do tego zdarzenia doszło 10 stycznia, w Opolu około godziny 13.00. Wtedy to policjanci zauważyli kobietę, która idąc chodnikiem/ w pewnym momencie potknęła się o i uderzyła głową o balustradę mostu. Poszkodowana mocno krwawiła.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali się i udzielili kobiecie pomocy. W pierwszej kolejności zatamowali rozległe krwawienia i na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Następnie monitorowali stan zdrowia kobiety do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.

Od poszkodowanej oraz jej męża na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Rafała Kochańczyka wpłynęły podziękowania za okazaną przez policjantów pomoc.

Jesteśmy dumni z zachowania naszych Kolegów, a poszkodowanej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony