Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Holender przemycał narkotyki do Polski

Data publikacji 26.05.2008

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami komendy powiatowej w Jaśle zatrzymali 27-letniego obywatela Holandii, przy którym znaleziono przeszło pół kilograma marihuany. Młody Holender przemycał narkotyk w walizce podróżnej, a niewielką ilość miał ukrytą przy sobie w bieliźnie osobistej.

Mężczyznę zatrzymano zaraz po tym, jak wysiadł z autobusu kursowego, którym przyjechał z Krakowa. Zabezpieczone narkotyki to wysokiej jakości marihuana o czarnorynkowej wartości 10 tys. złotych. Młody Holender odpowie za przemyt narkotyków przez wewnętrzne granice Unii Europejskiej.

Mimo że w Holandii marihuana może być legalnie palona w specjalnie wyznaczonych punktach, jednak i tam nie można jej hodować ani sprzedawać w znacznych ilościach, a tym bardziej wywozić poza granice tego państwa. W Polsce zatrzymanemu Holendrowi za przemyt narkotyków grozi surowa kara, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Jaśle zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy. Funkcjonariusze CBŚ i policjanci sprawdzają, czy narkotyki nie zostały przywiezione na czyjeś zlecenie i czy nie miały trafić do sprzedaży
Powrót na górę strony