Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za audi, policjanci oddali strzały

Data publikacji 14.01.2022

Zdecydowana postawa jastrzębskich policjantów doprowadziła do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w trakcie ucieczki mężczyzna uszkodził dwa radiowozy i stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Gdy 32-latek chciał potrącić policjanta, padły strzały, które miały zatrzymać samochód. Po przestrzeleniu opon w aucie kierujący oraz pasażerowie zostali zatrzymani.

We wtorek, 11.01.2022 r., około 21.40 jastrzębscy wywiadowcy postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi, który miał papierową tablicę rejestracyjną. Kierowca zignorował policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne, zaczął uciekać ulicami Jastrzębia-Zdroju w kierunku Zebrzydowic. Stróże prawa rozpoczęli pościg, do którego dołączył również patrol prewencji. Mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podczas prób jego zatrzymania uszkodzeniu uległy dwa policyjne radiowozy.

W miejscowości Kończyce Małe policjanci po raz kolejny próbowali zatrzymać mężczyznę wykorzystując radiowóz. W pewnym momencie audi zwolniło, a silnik pojazdu zgasł z powodu uszkodzeń. Stróże prawa wybiegli z radiowozu, aby zatrzymać uciekinierów, jednak wtedy kierowca zdołał uruchomić silnik i ruszył w kierunku jednego z policjantów. Drugi z mundurowych zmuszony był użyć broni służbowej doprowadzając do zatrzymania samochodu. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie znajdował się jeszcze 30-latek oraz 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazową, pałkę teleskopową oraz narkotyki.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Podczas sprawdzenia jastrzębianina w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Pasażer był z kolei poszukiwany przez jastrzębskich kryminalnych w związku z rozbojem z grudnia 2021 roku.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez prokuraturę. 30-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał już prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjantów, niezatrzymania do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków oraz niestosowanie się do wyroku sądu. 32-latek odpowie za rozbój. Wczoraj sąd wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi im wiele lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego do furgonu policyjnego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego do furgonu policyjnego
  • policjant prowadzi zatrzymaną kobietę
  • Pora nocna. Osoby zatrzymane obok pojazdu - kobieta siedzi na ziemi, mężczyzna skuty kajdankami leży na ziemi.
  • Pora nocna. Zatrzymany samochód a za nim widoczni stojący policjanci
  • wybita szyba w zatrzymanym aucie, z tyłu widoczny policjant

Film Pościg za audi, policjanci oddali strzały Nazwa

Pobierz plik Pościg za audi, policjanci oddali strzały Nazwa (format mp4 - rozmiar 4.22 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony