Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rasistowskie okrzyki na stadionie

Data publikacji 26.05.2008

Dwaj zatrzymani stadionowi chuligani odpowiedzą za rasistowskie okrzyki, kierowane do jednego z zawodników drużyny piłkarskiej, z jaką przegrał klub, którego są sympatykami.

W sobotę na częstochowskim stadionie odbył się mecz piłkarski pomiędzy częstochowskim Rakowem i Koszarawą Żywiec. Po zakończonym, przegranym przez gospodarzy, meczu doszło do zakłócenia porządku.

W czasie, gdy zawodnicy drużyny przyjezdnej schodzili z boiska do szatni, grupa chuliganów stadionowych weszła na ogrodzenie boiska, z którego pluła na zawodników i wznosiła okrzyki rasistowskie pod adresem czarnoskórego zawodnika drużyny gości.

Interweniujący policjanci zatrzymali dwóch najbardziej agresywnych pseudokibiców. 20-letni Łukasz M. oraz jego 18-letni brat zostali doprowadzeni do radiowozu. W czasie, gdy policjanci wyjeżdżali z zatrzymanymi chuliganami, grupa pseudokibiców, usiłując odbić kompanów, uszkodziła radiowóz.

Zatrzymani pseudokibice zostaną w trybie przyśpieszonym doprowadzeni do sądu w związku z naruszeniem przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych. Ponadto chuligani odpowiedzą za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle rasowym, za co może im grozić do 2 lat więzienia.
Powrót na górę strony