Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadmierna prędkość = wysoki mandat

Data publikacji 14.01.2022

Policjanci z krapkowickiej grupy Speed zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość. Kierowca volkswagena, 37-latek na obszarze zabudowanym pędził z prędkością 113km/h. Drugi, jechał obwodnicą Krapkowic z prędkością 144km/h. W nowym taryfikatorze nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze!

Krapkowiccy policjanci wchodzący w skład grupy Speed każdego dnia zatrzymują piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem powodują niebezpieczeństwo na drogach. Patrolując drogi naszego powiatu mundurowi natknęli się na kierującego volkswagenem, który jadąc 113km/h przekroczył dwukrotnie dopuszczalną prędkość w miejscowości Kujawy.

Według nowego taryfikatora, 37-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Krakowianin za przekroczenie prędkości o 63km/h na obszarze zabudowanym stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Drugi kierujący, jadąc obwodnicą Krapkowic jechał z prędkością 144km/h na obowiązującej 90. 22-latek został zatrzymany do kontroli drogowej. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych, a mandat wyniósł 1500 zł.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

(KWP w Opolu / mw)

Film Nadmierna prędkość = wysoki mandat

Pobierz plik Nadmierna prędkość = wysoki mandat (format mp4 - rozmiar 1.84 MB)

Powrót na górę strony