Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

34-latek podejrzany o czyn o charakterze pedofilskim aresztowany

Data publikacji 14.01.2022

8 stycznia funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepić na terenie Olszy dziewczynkę i obnażyć się przed nią. 11 stycznia policjanci zatrzymali wytypowanego 34-latka. 13 stycznia usłyszał on w Prokuraturze Rejonowej Kraków Śródmieście - Wschód zarzut w tej sprawie. Dziś na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Jak wynika z otrzymanego zgłoszenia, 8  stycznia 2022 roku około godziny 13.15 na terenie Olszy, 10-latka  została zaczepiona przez nieznanegomężczyznę, który ostentacyjnie obnażył  się przed nią  i zwrócił się do niej nieprzyzwoitymi słowami. Małoletnia ominęła nieznajomego i skierowała się do domu, gdzie poinformowała bliskich o sytuacji. Ojciec małoletniej udał się do komisariatu III w celu poinformowania o zajściu. Jeden z krakowskich rannych opublikował na portalu społecznościowym film z monitoringu, na którym zarejestrowano przebieg zdarzenia.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Krakowie przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły na weryfikację  własnych ustaleń i otrzymanych doniesień w tej sprawie oraz wytypowanie osoby, której wizerunek zarejestrował monitoring. 11 stycznia, po południu, mężczyzna z ostał zatrzymany w swoim krakowskim mieszkaniu.

Zebrane w sprawie materiały zostały przesłane do prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście - Wschód. Wczoraj doprowadzono tam 34-latka na przesłuchanie. Prokurator przedstawił mu zarzut z art. 13 §1 kk w zw. art. 200 § 1kk. tj. usiłowanie doprowadzenie małoletniej osoby do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.  

Dziś na wniosek prokuratury, Sąd  Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

(KWP w Krakowie / mw)

Na filmie dwaj nieumundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę.

Film 34-latek podejrzany o czyn o charakterze pedofilskim aresztowany

Pobierz plik 34-latek podejrzany o czyn o charakterze pedofilskim aresztowany (format mp4 - rozmiar 2.41 MB)

Powrót na górę strony