Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie jest zbyt cenne

Data publikacji 26.05.2008

Dzisiaj w urzędzie wojewódzkim w Kielcach odbyła się konferencja podsumowująca kampanię społeczną "Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze". Kampania trwała ponad rok i jej celem była poprawa bezpieczeństwa na drogach województwa. W tym czasie pokazywano filmy, rozwieszano plakaty i bilbordy, które miały przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach.

Kampania "Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze" realizowana jest od kwietnia 2007 roku przez komendę wojewódzką Policji w Kielcach, stowarzyszenie "Nadzieja Rodzinie" oraz wojewodę świętokrzyskiego. W ramach tej kampanii podjętych zostało wiele działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa. Między innymi powstał film, który zrealizowany został na podstawie autentycznych śmiertelnych wypadków drogowych, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich miesięcy na drogach województwa. Na ulicach rozwieszono plakaty i bilbordy związane z kampanią. Prowadzone były spotkania z młodzieżą, których głównym celem były działania profilaktyczne zmierzające do zmniejszenia liczby wypadków drogowych.

W dzisiejszym spotkaniu m.in. udział wzięli: Bożentyna Pałka – Koruba wojewoda świętokrzyski, młodszy inspektor Mirosław Schossler świętokrzyski komendant wojewódzki Policji, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz kuratorium oświaty i wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego.
Powrót na górę strony