Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecińscy Dzielnicowi zdążyli na czas i prawdopodobnie uratowali życie 15-latki

Data publikacji 17.01.2022

Dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Niebuszewo otrzymali zgłoszenie dotyczące 15-latki, która podjęła dramatyczną decyzję i chciała popełnić samobójstwo, połykając dużą ilość silnych tabletek przeciwbólowych. Tego typu zgłoszeniom zawsze przypisywany jest najwyższy priorytet, dlatego funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania.

Sierż. sztabowy Krzysztof Podlisiecki i sierżant sztabowy Bartłomiej Wesołowski, podczas popołudniowej obchodowej służby otrzymali zgłoszenie dotyczące 15-latki, która zamierza targnąć się na swoje życie. Nieletnia na jednym z portali społecznościowych wysłała wiadomość do koleżanki, że zamierza popełnić samobójstwo i połknęła dużą ilość silnych tabletek przeciwbólowych. W zgłoszeniu nie podano adresu 15-latki, a podany numer kontaktowy nie odpowiadał. Mundurowi wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie.


Dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego, dzielnicowy sierż. sztab. Krzysztof Podlisiecki skojarzył podane w zgłoszeniu nazwisko nieletniej i ustalił telefon kontaktowy do rodziców dziewczyny. Już po chwili funkcjonariusze byli w drodze pod wskazane miejsce zamieszkania, jednocześnie pozostając w kontakcie z rodzicami. Na szczęście 15-latka dzięki natychmiastowej reakcji dzielnicowych nie zdążyła przejść do czynów, wskazując jednocześnie, że jest w złym stanie psychicznym i potrzebuje pomocy. Dziewczyna została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala i trafiła pod opiekę lekarzy.


Pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

  • Przypominamy, że na terenie miasta znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi  miejski ośrodek pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.
  • Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/
  • Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie https://stopdepresji.pl/

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony