Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani chcieli zawieźć dzieci na wycieczkę

Data publikacji 26.05.2008

Szczecińscy policjanci udaremnili wyjazd busa kierowanego przez 35–letniego Stanisława S. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę, jest nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Do podobnej sytuacji doszło w powiecie sierpeckim. Mężczyzna, który chciał autokarem zawieźć na zielona szkołę ponad 40 dzieci z miejscowego gimnazjum, miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ruchu drogowego skontrolowali pojazd, który miał zawieść dziećmi na szkolną wycieczkę. Gdy kierowcę zbadano alkotestem okazało się, że jest nietrzeźwy. Stanisławowi S. zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna tłumaczył, że był wczoraj na komunii i tam wypił 2 kieliszki wódki.

Policjanci poinformowali o zdarzeniu właściciela pojazdu, który zadbał o to, by autobus poprowadził inny, trzeźwy kierowca.

60-letni kierowca autobusu podjechał rano pod budynek gimnazjum, aby zawieźć na zieloną szkołę do Lidzbarka 44 dzieci i 4 opiekunów. Stan kierowcy zaniepokoił jednak dyrektorkę gimnazjum, która postanowiła wezwać policjantów. Funkcjonariusze z Mochowa sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, miał on prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci na zieloną szkołę pojechały innym autokarem.

Nieodpowiedzialni kierowcy staną teraz przed sądem i odpowiedzą za jazdę po pijanemu, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
Powrót na górę strony