Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i jechał stanowczo za szybko

Data publikacji 18.01.2022

Głubczyccy policjanci zatrzymali 20-letniego kierowcę, który na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechał z prędkością blisko 150 km/h. Dodatkowo, wyprzedził nieoznakowany radiowóz przekraczając podwójną linię ciągłą. Obywatel Czech za swoje zachowanie na drodze stracił prawo jazdy oraz ukarany został mandatem w wysokości 2 500 złotych. Dlatego apelujemy do wszystkich zmotoryzowanych – noga z gazu. Prędkość, to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Pozwólmy sobie i innym bezpiecznie dojechać do celu!

W sobotni wieczór (15.01.2022) policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania drogi krajowej nr 38 w jednej spod głubczyckich miejscowości zostali w pewnym momencie wyprzedzeni przez kierującego audi. Samochód nie dość, że poruszał się z dużą prędkością, to wykonał ten manewr z naruszeniem podwójnej linii ciągłej.

Policjanci natychmiast podjęli wobec kierującego swoje działa. Wynik pomiaru w obszarze zabudowanym wykazał blisko 150 km/h. Po tym, jak samochód został zatrzymany, dodatkowo okazało się, że 20-letni obywatel Czech nie miał również zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna za swoje zachowanie na drodze stracił prawo jazdy. Został nałożony na niego również mandat w wysokości 2 500 złotych.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony