Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala

Data publikacji 18.01.2022

Służba w Policji bywa bardzo nieprzewidywalna i często wymaga podejmowania od policjantów szybkich decyzji. Przekonali się o tym niedawno funkcjonariusze ruchu drogowego do których podjechało małżeństwo z prośbą o pomoc. Mundurowi widząc, że życie 61-letniej pasażerki jest zagrożone i liczy się każda minuta, natychmiast pomogli kobiecie w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala.

W sobotę (15 stycznia), policjanci z prudnickiej drogówki na terenie gminy Prudnik kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Po godzinie 16:00 do patrolu podjechało małżeństwo, które jechało do szpitala. Jak się okazało, 61-letnia pasażerka pilnie potrzebowała pomocy lekarskiej. Kobieta była osłabiona i traciła przytomność. Mundurowi bez chwili wahania postanowili im pomóc.

Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych natychmiast przewieźli kobietę radiowozem do szpitala. W międzyczasie oficer dyżurny o zaistniałej sytuacji powiadomił personel medyczny. Działania funkcjonariuszy pozwoliły kobiecie szybko i bezpiecznie dojechać do celu i uzyskać pomoc specjalistów.

Pamiętajmy, że zawsze możemy zwrócić się o pomoc do policjantów, zwłaszcza gdy zagrożone jest czyjeś życie lub zdrowie.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony