Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorka przebywała w nieogrzewanym domu. Interweniował dzielnicowy.

Data publikacji 18.01.2022

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Brzeszczach sierżant sztabowy Piotr Pudełko podczas obchodu rejonu służbowego ujawnił, że w nieogrzewanym domu przebywa 80 – letnia mieszkanka Brzeszcz. Dzięki interwencji seniorka trafiła pod opiekę rodziny.

Wczoraj (17.01.2022) przed południem podczas obchodu rejonu służbowego w ramach akcji „Zima” dzielnicowy kontrolował miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Podczas tych czynności ustalił, że stan zdrowia 80 – latki samotnie mieszkającej w jednym z domów na terenie Brzeszcz znacznie się pogorszył i kobieta może mieć problemy z poruszaniem się. Funkcjonariusz natychmiast udał się do miejsca zamieszkania starszej pani. W domu, w którym przebywała kobieta panował chłód. W rozmowie z 80 – latką dzielnicowy ustalił, że w ostatnim okresie czasu zaczęła ona mieć problemy z poruszaniem się i pomimo faktu, że posiadała opał nie była w stanie samodzielnie ogrzać domu.

O sytuacji zagrażającej życiu seniorki powiadomiono pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach, którzy natychmiast zjawili się na miejscu. Na miejsce wezwano również rodzinę 80 – latki, która zabrała ją z domu i zobowiązała się do opieki.

Policjanci apelują. Reaguj, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zwrócenie uwagi czy w ich otoczeniu osoba starsza, samotna lub niepełnosprawna potrzebuje pomocy. O takich przypadkach należy powiadamiać ich rodziny lub ośrodki pomocy społecznej. Apelujemy również o zwracanie uwagi na osoby nietrzeźwe śpiące na ławkach czy przystankach.  Wystarczy telefon pod numer alarmowy 112, aby uratować ludzkie życie.

(KWP  w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony