Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał zrobić karierę medialną na… publicznym znieważaniu polskich policjantów

Data publikacji 19.01.2022

Na popularnym portalu społecznościowym pojawiały się ostatnio relacje na żywo publikowane przez 30-letniego mieszkańca Gliwic. Mężczyzna ostentacyjnie łamał ustawowy przepis o obowiązku zasłaniania dróg oddechowych w miejscach publicznych. Podczas swoich transmisji podchodził również do policjantów i w sposób niegrzeczny, często wulgarny, prowokował, po czym rejestrował reakcje mundurowych. Jak skończyła się kariera „celebryty”?

Podczas nadawania swoich relacji „na żywo” z jednej z gliwickich galerii handlowych, a potem również z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, Mariusz P. informował swoich widzów, że obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące obowiązku używania maseczki w miejscach publicznych, są bezprawne. Gdy dochodziło do spotkania z mundurowymi, w sposób ostentacyjny znieważał ich, atakował słowami obelżywymi i wulgarnie wyrażał swoje opinie na temat przepisów.

Policjanci mogą tego typu zachowania ignorować, jednak gdy dochodzi do przekroczenia granic i naruszenia prawa, jak znieważenie funkcjonariusza, sprawa staje się poważna.

30-latek przekroczył wszelkie normy. Nie tylko publicznie znieważał funkcjonariuszy Policji – naruszał też ich prywatne prawo do ochrony wizerunku.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego oraz prokurator. Do sądu skierowano wcześniej wnioski o ukaranie za złamanie przepisów antycowidowych. W sprawie znieważenia funkcjonariuszy podejrzany usłyszał również zarzuty karne, a telefon z nagraniami jego czynów został zabezpieczony jako dowód w sprawie sądowej. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na liczne procesy.

Uprzedzając ewentualne pytania dotyczące potrzeby stosowania tak radykalnego środka zapobiegawczego, wyjaśniamy: podejrzany został zatrzymany w piątek, 14 stycznia, po tym, jak do gliwickiej komendy wpłynął list gończy z nakazem natychmiastowego doprowadzenia mężczyzny do najbliższego aresztu, wydany przez Sąd Rejonowy Warszawa Praga-Północ, a dotyczący sprawy… znieważenia policjantów wykonujących obowiązki służbowe w stolicy.

(KWP w Katowicach / kp)

dwaj nieumundurowani policjanci z zatrzymanym mężczyzną

Powrót na górę strony