Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za pobicie

Data publikacji 26.05.2008

Sąd zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące dwóch mężczyzn, których policjanci we Włocławku zatrzymali pod zarzutem pobicia. 41-letnia pobita kobieta nadal przebywa w szpitalu. Sprawcom grozi kara 3 lata więzienia.

Na wniosek policjantów i prokuratury we Włocławku sąd aresztował na 3 miesiące Ryszarda N. i Robert B. Mężczyźni są podejrzani o dotkliwie pobicie 41-letniej mieszkanki powiatu włocławskiego oraz pozostawienie jej w sytuacji narażającej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

W stosunku do dwóch pozostałych sprawców Przemysława W. i Arkadiusza S. prokurator zastosował policyjny dozór. Mężczyznom przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w sytuacji bezpośrednio zagrażającej życiu.

Przypomnijmy: do pobicia doszło 23 maja br. W południe anonimowy rozmówca poinformował dyżurnego komendy policji, że na włocławskim "Zawiślu" w lesie leży kobieta. Natychmiast skierowano tam patrol. Po przybyciu na miejsce policjanci znaleźli 41-letnia kobietę. Ciężko było z nią nawiązać kontakt. Na jej ciele były wyraźne ślady pobicia. Niezwłocznie przewieziono ją do szpitala we Włocławku. W celu wyjaśnienia sprawy, funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej przebywali w towarzystwie pokrzywdzonej.

Zatrzymanym osobom grozi kara do 3 lat więzienia.
Powrót na górę strony