Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2,5 tys. złotych kary grzywny dla nietrzeźwego rowerzysty

Data publikacji 19.01.2022

Od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy taryfikator, zgodnie z którym wzrosła wysokość grzywien za niektóre wykroczenia, między innymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, spowodowanie kolizji oraz wykroczenia popełniane wobec pieszych. O tym, jak dotkliwe są to kary finansowe przekonał się 53-letni kierowca jednośladu, który mając 1,4 promila alkoholu w organizmie, jechał drogą publiczną. Mężczyzna za złamanie obowiązujących przepisów otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. zł.

Wraz z nowym rokiem obowiązuje nowy taryfikator, który zmienił wysokości grzywien za wybrane wykroczenia drogowe. Ich wprowadzenie spowodowało zmiany w zachowaniu wielu kierowców. Zdarzają się jednak osoby, które w dalszym ciągu podchodzą lekceważąco do przepisów.

W poniedziałek, 17.01.2022 r. o godz. 17.30, policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Podczas kontroli policjanci, wyczuli od mężczyzny alkohol. Sprawdzono stan trzeźwości kierowcy jednośladu. Badanie wykazało u 53-letniego mieszkańca Tarnobrzega 1,40 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

Skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, zakończyła się wczorajsza kolizja drogowa, której przyczyną były tafle lodu spadające z dachu pojazdu ciężarowego marki Man. Do zdarzenia doszło o godz. 11.00, na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. Ustalono, że 31-letni kierowca skody octavii jadąc w kierunku centrum miasta, zauważył, jak w jego pojazd uderzyła tafla lodu, która oderwała się z zadaszenia plandeki załadunkowej pojazdu Man, jadącego przeciwnym pasem ruchu. W wyniku zdarzenia w octavii pękła szyba czołowa. 54-letni kierowca pojazdu ciężarowego za popełnione wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem.

(KWP w Rzeszowie / sc )

Powrót na górę strony