Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddali krew - cenny dar życia

Data publikacji 20.01.2022

Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla innych, nie trzeba nikogo przekonywać. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu po raz kolejny zorganizowali zbiórkę krwi. To przecież najcenniejszy dar jaki można podarować drugiej osobie. Pomimo nieprzychylnej aury chętnych nie brakowało - zebraliśmy blisko 10 litrów krwi.

W czwartek, 20 stycznia na parkingu wewnętrznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się akcja zbiórki krwi. Na miejscu był krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Policjanci w codziennej służbie niejednokrotnie chronią życie i zdrowie mieszkańców naszego regionu, dlatego doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest krew. Nieraz są świadkami tragicznych wypadków z których do szpitala przewozi się rannych wprost na stół operacyjny. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy operacjach, a także przeszczepach narządów.

W dzisiejszej zbiórce krwi uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni z całego garnizonu opolskiego. Łącznie zebrano blisko 10 litrów krwi. Wszystko odbyło się oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

Kolejną zbiórkę krwi zaplanowaliśmy na 24 marca.

  • policjanci w trakcie akcji oddawania krwi
  • policjanci w trakcie akcji oddawania krwi
Powrót na górę strony