Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 500 kg suszu tytoniu

Data publikacji 24.01.2022

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zatrzymali 41- latka, który w mieszkaniu oraz garażu przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe. Wysokość strat dla Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na ponad 500 tys. złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej w miniony piątek (21.01.2022) w trakcie wykonywania czynności służbowych na terenie gminy Choszczno, w jednym z mieszkań oraz wynajmowanym garażu, ujawnili i zabezpieczyli 31 sztuk worków jutowych z zawartością tytoniu do palenia o łącznej wadze blisko  500 kg oraz 2052 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i oznaczeń. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 41-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu choszczeńskiego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 41-latkowi zarzutu o przestępstwo skarbowe (określone art. 65§  3 kks w zb. z art. 91 § 3kks w zw. z art. 7§ 1kks). Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia oraz przyznał się do zarzucanych mu czynów.
Grozi mu teraz do 3 lat pozbawiania  wolności, o czym zdecyduje Sąd.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony