Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa 42-latka wjechała do rowu. Przewoziła trójkę dzieci

Data publikacji 25.01.2022

Opolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą 42-latkę, która przewożąc citroenem trójkę dzieci na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu. Kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzieci trafiły pod opiekę krewnych. Dalszym losem nieodpowiedzialnej 42-latki zajmie się sąd.

Wczoraj, 24.01.2022 r.,około 14.30 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał informację o tym, że w Wikowie kierująca citroenem wjechała do rowu. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że samochodem kierowała 42-letnia mieszkanka gminy Chodel. Policjanci ustalili również, że kobieta przewoziła trójkę dzieci w wieku od 3 do 14-lat.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami kobieta przyznała, że na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem. Na szczęście kierująca ani jej dzieci nie doznały obrażeń. Wkrótce wyjaśniło się dlaczego doszło do tak niebezpiecznego zdarzenia. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że 42-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kobieta została zatrzymana przez policjantów celem wykonania dalszych czynności służbowych z jej udziałem. Podróżujące z nią dzieci trafiły pod opiekę krewnych. Kierująca przyznała, że wcześniej spożywała alkohol.

Za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu oraz za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi jej nawet 5 lat więzienia oraz bardzo wysoka grzywna. Policjanci powiadomią także wydział rodzinny i nieletnich miejscowego sądu, który może podjąć dalsze kroki prawne.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony