Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła skarbonkę WOŚP i bardzo szybko została zatrzymana

Data publikacji 26.01.2022

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki zatrzymali kobietę, która skuszona wizją łatwego zarobku wybrała się na „zakupy” do jednego ze sklepów na wrocławskich Krzykach. Wrocławianka przywłaszczyła sobie puszkę wraz z dobrowolnymi datkami klientów sklepu, wystawioną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zatrzymana usłyszała już zarzut kradzieży.

Wrocławscy policjanci z rejonu Krzyków otrzymali informację o kradzieży puszki z jednego z dyskontów w mieście, do której zbierane były pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Działania wrocławskich policjantów w tej sprawie zakończyły się zatrzymaniem 49-letniej amatorki cudzej własności, która niezbyt długo cieszyła się łupem. Zaskoczoną kobietę funkcjonariusze zatrzymali w jej miejscu pracy.

Skarbonka WOŚP, która wystawiona była w jednym z wrocławskich dyskontów spożywczych, to jedna z tysięcy na terenie całego kraju, do których każdy może wrzucić dowolną sumę pieniędzy. Zebrane środki mają być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

49-latka usłyszała już zarzut kradzieży. O jej dalszym losie zadecyduje sąd, a grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony