Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ze spirytusu produkował wódkę

Data publikacji 27.05.2008

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego ujawnili na jednej z posesji w gminie Tomaszów Lub. rozlewnię alkoholu. Zabezpieczyli 80 litrów wyrobów spirytusowych, znaki akcyzy, ponad 1000 sztuk nowych kapsli, a także tabletki nadmanganianu potasowego. 46-letni mężczyzna przyznał się do produkcji wódki z ukraińskiego spirytusu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że jeden z mieszkańców gminy Tomaszów Lubelski trudni się wyrobem różnych gatunków wódki ze spirytusu pochodzącego z Ukrainy. Wczoraj policjanci zapukali do drzwi 46-latka.

Po przeszukaniu jego posesji funkcjonariusze ujawnili kilka plastikowych pojemników, w których było około 80 litrów spirytusu. Ponadto policjanci zabezpieczyli znaki akcyzy do oznaczania butelek z wódką, 1130 sztuk nowych nakrętek-kapsli z nazwami markowych wódek. Zabezpieczono także dozowniki do butelek, fiolki m.in. z tabletkami nadmanganianu potasowego, watę opatrunkową, gazy, ocet, węgiel drzewny z filtrem własnej produkcji oraz kapslownicę.

46-letni mężczyzna przyznał się do produkcji wódki z ukraińskiego spiritusu. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 2 lat więzienia.
Powrót na górę strony