Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawdzali kwarantannę - uratowali trzy osoby

Data publikacji 27.01.2022

Dzielnicowi z nowomiejskiego posterunku uratowali trzech mężczyzn z domu, w którym wybuchł pożar. Odbywający kwarantannę trzej mężczyźni: 36, 39 i 40-latek nie byli nawet świadomi zagrożenia. Szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

W miniony wtorek, 15.01.2022 r., wieczorem, dzielnicowi z Posterunku Policji w Nowym Mieście, w powiecie płońskim, w ramach pełnienia służby na terenie gminy Nowe Miasto i Joniec, kontrolowali osoby przebywające na kwarantannie. Z uwagi na to, że z 36, 39 i 40-latkiem, odbywającymi kwarantannę w jednym z domów, nie mogli nawiązać kontaktu telefonicznego, postanowili sprawdzić miejsce dokładnie. Sama kontrola odbyła się bez uwag. Wszyscy mężczyźni byli pod wskazanym adresem.

Chwilę później jednak stało się coś niespodziewanego. Nagle z komina budynku, w którym przebywali odbywający kwarantannę, buchnęły kłęby dymu, iskry i pojawił się wysoki ogień. Sytuacja była poważna. Funkcjonariusze szybko zaalarmowali nieświadomych zagrożenia mężczyzn i zachowując bezpieczny dystans społeczny, pomogli wydostać się im na zewnątrz. Wezwali też na miejsce trzy zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar.

Okazało się, że w kominie domu zapaliły się sadze. Szybka interwencja służb zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia i dymu na cały budynek.

Nowomiejscy dzielnicowi zjawiając się w odpowiednim miejscu i czasie zapobiegli tragedii.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony