Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stalowowolski policjant z mistrzowskim stopniem w karate kyokushin

Data publikacji 27.01.2022

Funkcjonariusz z komendy w Stalowej Woli, asp. sztab. Grzegorz Utnik po 18 latach treningów w Stalowowolskim Klubie Karate „Bushido”, podczas udziału w międzynarodowym obozie IKO Poland Summer Camp w Lublinie zdał jeden z najważniejszych egzaminów dla każdego karateki - na pierwszy stopień mistrzowski w karate kyokushin – 1 Dan. Egzamin na stopnie przeprowadził Dyrektor Międzynarodowego Departamentu International Karate Organization Kyokushinkaikan - Shihan Katsuhito Gorai.

Po kilku tygodniach oczekiwania, z Honbu w Tokio dotarła wiadomość o zdaniu egzaminu i tym samym uzyskaniu stopnia mistrzowskiego "Shodan" przez Grzegorza Utnika. Czarny pas i certyfikat z Japonii został uroczyście wręczony 28 grudnia 2021 r., podczas treningu w siedzibie Lubelskiego Klubie Karate przez Branch Chiefa Shihan Jacka Czerniec. Zdobycie stopnia mistrzowskiego to efekt wieloletnich treningów w Stalowowolskim Klubie Karate "Bushido", pod okiem Sensei Zbigniewa Głuchowskiego.

Pomimo trudów codziennej służby policjant znajduje czas na treningi w Stalowowolskim Klubie Karate "Bushido", gdzie prowadzi treningi z młodszymi adeptami tej sztuki, przekazując im swoją wiedzę. Ponadto, z uwagi na wykształcenie pedagogiczne, poza służbą realizuje się jako nauczyciel prowadzący zajęcia na kierunkach związanych z ochroną fizyczną osób i mienia oraz komunikacją interpersonalną. Angażuje się również w zajęcia z rekreacji ruchowej dla seniorów przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Azymut” w Stalowej Woli.

Grzegorz Utnik jest żołnierzem rezerwy Wojska Polskiego. Służył w 10 Batalionie Desantowo-Szturmowym JW 4116 w Krakowie, gdzie zdobył „Złotą odznakę sprawności fizycznej” oraz odznakę i tytuł „Skoczka spadochronowego Wojsk Powietrzno-Desantowych”.

W Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli od wielu lat jest instruktorem taktyki i technik interwencji oraz strzelań policyjnych, prowadzi szkolenia i egzaminy dla policjantów. Nadal rozwija swoje zainteresowania i aktywnie bierze udział w zawodach strzeleckich służb mundurowych, niejednokrotnie stając na najwyższym podium.

Rozwijanie sportowej pasji funkcjonariusza jest możliwe dzięki życzliwości i zrozumieniu jego przełożonych, którzy bez przeszkód umożliwiają i wspierają go w treningach oraz realizowaniu swoich pasji zawodowych i prywatnych.

(KWP w Rzeszowie / sc ) 

  • policjant otrzymuje złoty medal od mężczyzny za udział w mistrzostwach
  • policjant z dyplomem pozuje do zdjęcia, obok stoi mężczyzna
  • umundurowany policjant stoi w sali i przemawia do grupy ludzi
  • policjant z pucharem oraz dyplomem
Powrót na górę strony