Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisano umowę dotyczącą budowy zupełnie nowej siedziby Posterunku Policji w Marcinowicach. Jest to kolejny innowacyjny projekt obiektu modułowego 3d na terenie naszego województwa

Data publikacji 27.01.2022

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Robert Frąckowiak oraz Dyrektor Handlowy firmy CLIMATIC Sp. z o.o. Sp. k. Pan Jarosław Adamek podpisali umowę, na mocy której zostanie wybudowany nowy Posterunek Policji w Marcinowicach. To już kolejna na Dolnym Śląsku, a zarazem innowacyjna w skali kraju policyjna inwestycja, realizowana w formie budownictwa modułowego. Pierwszy obiekt 3d powstał już 2021 roku na ternie Prochowic w powiecie legnickim, a teraz kolejny zostanie zlokalizowany w powiecie świdnickim.

12 stycznia 2022 roku w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, odbyło się spotkanie związane z podpisaniem umowy na budowę nowego Posterunku Policji w Marcinowicach na terenie powiatu świdnickiego. Policję dolnośląską reprezentował mł. insp. Robert Frąckowiak - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, który nadzoruje pion logistyczny, a wykonawcę Pan Jarosław Adamek - Dyrektor Handlowy firmy CLIMATIC Sp. z o.o. Sp. k.

Prace koncepcyjne nad inwestycją realizowane są przez pracowników Wydziału Inwestycji i Remontów KWP we Wrocławiu, a zakładają one budowę nowego posterunku zgodnego z przepisami i wytycznymi określonymi w „Standardach technicznych, funkcjonalnych i użytkowych obowiązujących w obiektach służbowych Policji”. Aranżacja zabudowy posterunku umożliwi dogodny dojazd samochodem, jak również wykonanie parkingów dla interesantów oraz pojazdów służbowych.

Całe zamierzenie budowlane zaplanowano w technologii budownictwa modułowego 3d i jest to pionierska na skalę kraju inwestycja, ale pierwszy tego typu obiekt powstał już w 2021 roku na ternie naszego województwa. Jego lokalizacja to Prochowice w powicie legnickim.

Zgodnie z podpisaną umową, na inwestycję zaplanowano niespełna 3 miliony złotych, a założenia projektowe obejmują zagospodarowanie terenu oraz budowę dwóch parterowych budynków z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego i garażu z pomieszczeniem technicznym.

Nowy posterunek Policji zostanie oddany do użytkowania jeszcze w tym roku, a mieścił się będzie przy ulicy Juliana Tuwima w Marcinowicach.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Zobacz film z budowy Posterunku Policji w Prochowicach na ternie powiatu legnickiego

Film 411-102127.mp4

Pobierz plik 411-102127.mp4 (format mp4 - rozmiar 48.39 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.06 KB
    Transkrypcja_Prochowice
Powrót na górę strony