Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17-latek ukradł trzy quady

Data publikacji 27.05.2008

Policjanci z Wisły i Ustronia zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzież trzech quadów wartych 62 tys. zł. Dzięki współpracy z miejscowymi quadowcami, którzy zwracali uwagę na nieznane osoby, poruszające się na czterokołowcach, policjanci namierzyli i zatrzymali 17-letniego złodzieja.

W ubiegły piątek po południu w Ustroniu Polanie pracownicy Nadleśnictwa Ustroń próbowali zatrzymać dwóch młodych mężczyzn, którzy jeździli quadami w miejscu niedozwolonym. Nie mogąc uruchomić pojazdu, sprawcy pozostawili go, odjeżdżając wspólnie na drugim czterokołowcu.

O wszystkim powiadomiono Policję. Po sprawdzeniu okazało się, że porzucony quad został skradziony kilka dni wcześniej z terenu Wisły. Od 14 do 21 maja w Wiśle doszło w sumie do trzech takich kradzieży. Informacje na ten temat zostały przekazane miejscowym quadowcom, którzy zaczęli zwracać większą uwagę na “obcych”. Dzięki temu udało się namierzyć młodego człowieka, który jechał na kradzionym quadzie.

Po zatrzymaniu 17-letniego mieszkańca Ustronia policjanci znaleźli jeszcze jednego skradzionego czterokołowca. Wartość odzyskanych trzech pojazdów oceniono łącznie na 62 tys.zł. Odzyskane czterokołowce wróciły już do prawowitych właścicieli.

Teraz zatrzymany nastolatek będzie podpisywał listę osób dozorowanych. Odpowie za kradzieże. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony