Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za piwo zdemolowali sklep

Data publikacji 27.05.2008

Policjanci z komisariatu w Tłuszczu zatrzymali 21-letniego Michała W. i 22-letniego Pawła W. Kiedy ekspedientki zwróciły im uwagę, by zapłacili za wybrane piwo, zdemolowali pomieszczenie jednego ze sklepów. Ponadto grozili kobietom pozbawieniem życia. Właściciel placówki handlowej wycenił szkody na około 5000 złotych. Obaj noc spędzili w policyjnych celach. Teraz odpowiedzą przed sądem za zniszczenie mienia i groźby karalne.

Policjanci z komisariatu w Tłuszczu zostali wezwani do jednego z miejscowych sklepów. Z informacji wynikało, że dwóch nietrzeźwych klientów demoluje pomieszczenie sklepowe. Oficer dyżurny natychmiast wysłał pod wskazany adres policyjną załogę. Na miejscu funkcjonariusze zastali właściciela, ekspedientki oraz pracowników ochrony.

Jak ustalili policjanci, młody mężczyzna wszedł do sklepu i ze stoiska z alkoholami wziął „ośmiopak” piwa. Wychodząc oświadczył, iż zapłaci za towar we wtorek. Ekspedientka poinformował go, że musi zapłacić teraz. Mężczyzna zareagował bardzo nerwowo. Zaczął wyzywać i straszyć pracowników sklepu. Wybił szybę w drzwiach wejściowych, uszkodził konstrukcję drzwi i rolety antywłamaniowej, porozrzucał po sklepie towar. W tym samym czasie do sklepu wszedł jego starszy brat. 22-letni Paweł W. postanowił mu ”pomóc”. Mężczyźni grozili sprzedawczyniom pozbawieniem życia.

Agresywni klienci uciekli, funkcjonariusze jednak szybko ustalili ich personalia i miejsce pobytu. W sąsiadującym ze sklepem bloku namierzyli sprawców: 21-letniego Michała W. i 22-letniego Pawła W. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze przewieźli ich do komisariatu, a następnie do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu zostały im przedstawione zarzuty zniszczenia mienia i kierowania gróźb karalnych pod adresem pracowników sklepu. Starty oszacowano na kwotę 5000 zł.
Powrót na górę strony