Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechali za szybko w terenie zabudowanym, stracili prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 28.01.2022

W minioną środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, którzy pełnili służbę w ramach grupy Speed, zatrzymali 3 prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 52, 54 i 63 km/h. Za popełnione wykroczenia, każdy z tych kierowców został ukarany wysokim mandatem zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia nowym taryfikatorem mandatowym.

Mandatami w wysokości 1500 zł i 2000 zł zakończyły się kontrole patrolu drogówki w ramach grupy Speed, który w środę mierzył prędkość na terenie powiatu słupskiego. Trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością 102 km/h, 104 km/h i 113 km/h  straciło również prawo jazdy na 3 miesiące.

Zgodnie z nowymi przepisami przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h karane jest mandatem w wysokości od 1500 zł, a powyżej 61 km/h od 2000 zł. Dotychczas obowiązujące przepisy nakładają na policjantów obowiązek zatrzymania prawa jazdy (na 3 miesiące) w przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 51 km/h w obszarze zabudowanym. Poza wysokim mandatem taka kara spotkała trzech kierowców, którzy zdecydowali się mocniej nacisnąć na pedał gazu w minioną środę.

Cały taryfikator dostępny jest w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń.

Policjanci zapowiadają dalszą aktywność na drodze i apelują o rozsądek.

 

Nagranie audio nagranie_Slupsk_do_wideorejestratora.m4a

Pobierz plik nagranie_Slupsk_do_wideorejestratora.m4a (format mp3 - rozmiar 246.83 KB)

Powrót na górę strony