Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 39-latka za usiłowanie zabójstwa matki

Data publikacji 31.01.2022

Policjanci zatrzymali 39 latka, który w domu ostrym narzędziem zaatakował swoją 72-letnią matkę, powodując u niej ciężkie obrażenia ciała. Kobieta trafiła do szpitala. Sprawca został zatrzymany na terenie powiatu łęczyńskiego. W chwili zatrzymania był pijany. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, uporczywego nękania a także znęcania nad żoną. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Do tego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie, 27.01.2022 r.. Dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że 72-letnia mieszkanka gminy Lubartów padła ofiarą przestępstwa i jej życie jest zagrożone.

Jak ustalili na miejscu kryminalni, 72-latka została zaatakowana ostrym przedmiotem przez nieznanego sprawcę w swoim domu. Kobieta z licznymi ranami zagrażającymi jej życiu została przetransportowana do szpitala.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Śledczy ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć syn poszkodowanej. Rozpoczęły się jego natychmiastowe poszukiwania. 39-latek został odnaleziony w jednym z hoteli na terenie powiatu łęczyńskiego. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. W sobotę 39-latek został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał łącznie cztery zarzuty. Mężczyzna odpowie za  usiłowania zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, uporczywe nękanie a także za znęcanie nad żoną.

W niedzielę sąd zastosował wobec 39-latka trzymiesięczny tymczasowy areszt. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony