Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zachowanie kierowców przed przejściem dla pieszych w oku policyjnych kamer

Data publikacji 31.01.2022

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem ukierunkowane były na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych. Z powietrza i lądu policjanci rejestrowali zachowania kierowców. Niestety posypały się mandaty.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwają policjanci ruchu drogowego, którzy codziennie zmagają się z kierowcami, którzy nie zawsze jeżdżą zgodnie z przepisami. W tym celu korzystają z różnych urządzeń wyposażonych w kamery. Nagrania z policyjnych kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń.

W ubiegłym tygodniu Mobilne Centrum Monitoringu i policyjny dron obserwowały przejścia dla pieszych przy ulicy Wojska Polskiego (na wysokości ulicy Kombatantów) i ulicy Jagiellońskiej 92 w Bydgoszczy. Działania prowadzone były przed południem przez dwie godziny. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z „drogówki”, który kilkadziesiąt metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy.

W trakcie działań policjanci ujawnili 25 wykroczeń kierowców polegających między innymi na wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych, nieustąpieniu pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych oraz omijaniu pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Za te wykroczenia grożą mandaty karne w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych. Funkcjonariusze nałożyli 18 mandatów karnych i sporządzili trzy wnioski o ukaranie do sądu. W czterech przypadkach zastosowali pouczenie.

Mundurowi zapowiadają kontynuację działań.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony