Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantowi CBŚP nie doszło do tragedii

Data publikacji 01.02.2022

Dramatycznie mogła zakończyć się historia 62-latka, gdyby nie pomoc ze strony policjanta CBŚP. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zauważył na terenie gminy Morawica nietrzeźwego mężczyznę, który wpadł do rowu wypełnionego wodą. Zziębniętego i przemoczonego 62-latka stróż prawa wyciągnął i przekazał pod właściwą opiekę.

Cała sytuacja wydarzyła się w poniedziałek, 31.01.2022 r., około godziny 13. Mający w tym czasie wolne policjant z CBŚP przejeżdżał przez miejscowość Morawica. W pewnym momencie uwagę funkcjonariusza przykuła czapka wystająca z pobliskiego rowu. Mundurowy zatrzymał się i zauważył, że w rowie wypełnionym wodą leży mężczyzna. Policjant wyciągnął przemoczonego człowieka i wezwał na miejsce zespół pogotowia. Okazało się, że 62-latek był pod wpływem alkoholu i nie potrafił samodzielnie wyjść. Zziębnięty mężczyzna został przebadany przez ratowników, a następnie bezpiecznie dowieziony do domu.

Sytuacja, w której znalazł się nietrzeźwy mężczyzna była dla niego bardzo trudna. 62-latek był realnie narażony na wychłodzenie lub nawet utonięcie. Opisywany przypadek wskazuje, że zwłaszcza nietrzeźwi mogą potrzebować udzielenia pilnej pomocy. Tym bardziej zachowanie kryminalnego z CBŚP zasługuje na szczególne uznanie.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony