Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali rodzinę z płonącego budynku

Data publikacji 01.02.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie podczas nocnego patrolu zauważyli płonący budynek mieszkalny i bez chwili wahania postanowili interweniować przed przyjazdem straży pożarnej. Widząc poważne zagrożenie życia, mundurowi ewakuowali mieszkającą tam rodzinę.

Policjanci z komisariatu w Sycowie około godziny 03:00 patrolując rejon służbowy zauważyli, że z jednego z budynków mieszkalnych wydobywa się dym i ogień. Natychmiast poinformowali dyżurnego jednostki, który wezwał na miejsce straż pożarną. Gdy dojechali na miejsce, ogień szybko się rozprzestrzeniał. W obawie o ludzkie życie policjanci zaczęli budzić mieszkańców i bezpiecznie ich ewakuowali.

Pomimo niebezpiecznej sytuacji, funkcjonariusze zachwali czujność i opanowanie. Kazali właścicielowi posesji przestawić pojazdy znajdujące się na podwórku, aby ułatwić bezpośredni dojazd straży pożarnej do płonącego budynku. W jednej z części domu, w którym rozpoczął się pożar, mieszkała 91-letnia kobieta. Niestety nie udało jej się uratować, gdyż ogień obejmował już zbyt dużą powierzchnię budynku w chwili przyjazdu policjantów.

Dzięki szybkiej akcji mundurowych, zostali uratowani przed tragedią pozostali członkowie rodziny. Biegły z zakresu pożarnictwa jako wstępną przyczynę pożaru wskazał zaprószenie ognia od pieca. Ostateczne okoliczności wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony