Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warte blisko 200 tys. zł felgi samochodowe wróciły do właściciela

Data publikacji 01.02.2022

22-letni mieszkaniec gminy Wrocław został zatrzymany w ubiegłym tygodniu przez policjantów pionu kryminalnego z komisariatu na Krzykach. Jego łupem padły warte blisko 200 tys. zł aluminiowe felgi luksusowych marek pojazdów, m.in. Porsche, BMW, Audi i Mercedes, skradzione z jednego z magazynów na terenie podwrocławskiej Długołęki, a odzyskane na terenie województwa świętokrzyskiego. Felgi zostały zwrócone ich właścicielowi.

Policjanci z Zespołu dw. z przestępczością samochodową Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki w toku prowadzonych czynności ustalili dane osoby, która zakupiła kilkunaście kompletów skradzionych felg samochodowych wraz z ogumieniem. Jak się okazało, nowy właściciel nabył je na aukcji jednej ze znanych platform sprzedażowych, gdzie wystawił je na sprzedaż zatrzymany 22-letni sprawca kradzieży. Felgi padły łupem złodzieja na przełomie grudnia 2021 roki  i stycznia 2022, a zostały skradzione z jednego z magazynów zlokalizowanych w podwrocławskiej Długołęce. Policjanci zlokalizowali je na terenie jednej z miejscowości w województwie świętokrzyskim u ich nowego właściciela.

Kryminalni z Krzyków nawiązali kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Połańcu, którzy pomogli im w odzyskaniu utraconego mienia o wartości blisko 200 tys. zł. Pokrzywdzony odzyskał utracone przedmioty, natomiast zatrzymany mężczyzna został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. O jego o dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Przypominamy, że w świetle obowiązujących przepisów kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / sc ) 

  • zdjęcie skradzionych felg samochodowych
  • zdjęcie skradzionych felg samochodowych
  • zdjęcie skradzionych felg samochodowych
Powrót na górę strony