Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przekazali zebrane nakrętki dla chorej dziewczynki

Data publikacji 01.02.2022

Kiedy do sosnowieckich wywiadowców dotarła informacja o tym, że w dzielnicy Pogoń ktoś zniszczył metalowe serce, do którego mieszkańcy wrzucali nakrętki na cel rehabilitacji chorej dziewczynki, policjanci postanowili wesprzeć jej zbiórkę, która z powodu aktu wandalizmu uległa wstrzymaniu. Dzisiaj przekazali pokaźną ilość zgromadzonych przez siebie nakrętek jej mamie.

Do zniszczenia pojemnika doszło w dzielnicy Pogoń. W miniony weekend ktoś uszkodził ustawione w pasażu przy ul. Gospodarczej 32 metalowe serce na nakrętki. Kiedy do sosnowieckich policjantów dotarła informacja o tym akcie wandalizmu, postanowili nie tylko oczywiście zająć się sprawą zawodowo, ale też wesprzeć chorą Martę, której zbiórka pomagała finansować bieżącą rehabilitację. Teraz, z powodu dewastacji, miała zostać wstrzymana. Mundurowi postanowili, że podarują dziewczynce nakrętki gromadzone od dłuższego czasu przez sosnowieckich wywiadowców Wydziału Prewencji. Ich spora ilość została dzisiaj przekazana mamie małej Marty. Dziękujemy Panu Wojciechowi Nitwinko - sosnowieckiemu Radnemu, za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Zwracamy się również z prośbą o pomoc do wszystkich osób, który były świadkami opisanego powyżej zniszczenia mienia lub posiadają w tej sprawie jakiekolwiek informacje. W takim przypadku prosimy o kontakt z Dyżurnym Komisariatu Policji II w Sosnowcu pod numerem 47 8520 200. Osobom przekazującym informacje zapewniamy pełną anonimowość.

(KWP w Katowicach / mw)

  • "zniszczone serce źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=349004240376084&set=pcb.349004413709400
  • policjant i radny pakują nakrętki do samochodu
  • policjant, radny przekazują nakrętki mamie chorej dziewczynki
Powrót na górę strony