Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna jazda zakończona na latarni

Data publikacji 02.02.2022

Mandat wysokości 5 tys. zł - to efekt brawurowej i nieodpowiedzialnej jazdy 26-letniego rudzianina. Kierujący nissanem nie dostosował prędkości do panujących wczoraj warunków atmosferycznych i zjeżdżając z drogi, uderzył w uliczną latarnię. Temu samemu kierowcy kilka dni wcześniej odebrano dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu, który zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

We wtorek, 01.02.2022 r., wieczorem, policjanci ruchu drogowego z komendy w Rudzie Ślaskiej zostali powiadomieni o kierowcy nissana, który wjechał w latarnię. Kierowca i pasażer samodzielnie wydostali się z kompletnie rozbitego pojazdu. Na miejscu pojawili się zarówno mundurowi z drogówki, ale też inne służby, które zabezpieczyły uszkodzoną latarnię i zerwane przewody energetyczne. Policjanci szybko ustalili, że 26-letni rudzianin nie powinien poruszać się tym samochodem, bowiem 3 dni wcześniej został mu zatrzymany dowód rejestracyjny i zakazana dalsza jazda za stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wówczas nałożono na niego mandat wysokości 2 tys. zł. Kierowca jak widać, nie przejął się tym zakazem i dalej jeździł tym samochodem. Rudzianin już wcześniej miał problemy ze stosowaniem się do przepisów drogowych, a w połowie ubiegłego miesiąca odzyskał prawo jazdy, zatrzymane mu za przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów.

Po wczorajszym zdarzeniu 26-latek został ukarany mandatami na łączną kwotę 5 tys. zł. Na tę sumę złożyło się spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kierowanie samochodem niedopuszczonym do ruchu.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony