Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wrocławia pomogli starszej kobiecie błąkającej się nocą po mieście

Data publikacji 02.02.2022

Funkcjonariusze jednego z wrocławskich komisariatów w trakcie pełnienia nocnej służby otrzymali zgłoszenie o starszej kobiecie ubranej nieadekwatnie do warunków pogodowych, idącej nocą chodnikiem w podwrocławskim Smolcu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i udzielili kobiecie niezbędnej pomocy. 89-latka cała i zdrowa została przekazana rodzinie.

Policjanci z Kątów Wrocławskich otrzymali informację od zaniepokojonego kierującego, który przejeżdżając jedną z głównych ulic w podwrocławskim Smolcu, zauważył starszą kobietę ubraną nieadekwatnie do warunków panujących na dworze. Mężczyzna zainteresował się losem seniorki, ale nie mogąc uzyskać informacji o miejscu jej zamieszkania, natychmiast poinformował o zdarzeniu policjantów z najbliższego komisariatu.

Mundurowi po kilku minutach byli na miejscu i udzielili kobiecie niezbędnej pomocy. Funkcjonariusze okryli zmarzniętą seniorkę kocem i umieścili w radiowozie. Podczas rozmowy z zakłopotaną kobietą, ustalili jej dane, po czym ruszyli pod wskazany w systemach informatycznych adres. Wprawdzie 89-latka nie mieszkała w podanym miejscu, ale drzwi otworzyła jej wnuczka, wskazując miejsce zamieszkania babci.

Kobieta na szczęście nie potrzebowała pomocy medycznej, dlatego też trafiła bezpośrednio pod opiekę rodziny. Właściwa reakcja kierującego i sprawne działania policjantów doprowadziły do szczęśliwego zakończenia tej historii.

Policjanci apelują, aby widząc osobę starszą, zagubioną często ubraną nieadekwatnie do warunków pogodowych - zareagować. Weźmy pod uwagę niskie temperatury panujące na dworze, które mogą stworzyć realne zagrożenie dla czyjegoś zdrowia, a nawet życia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony