Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za rozbój na 12-latku

Data publikacji 27.05.2008

Oczekujący na przystanku autobusowym w Legionowie chłopiec został zaatakowany przez 26-letniego mężczyznę. Krzysztof K. grożąc nastolatkowi użyciem noża zmusił go do oddania telefonu komórkowego. Kilkadziesiąt minut później został zatrzymany przez policjantów. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Do stojącego przy ulicy Sowińskiego w Legionowie 12-letniego chłopca podszedł mężczyzna. Grożąc mu użyciem noża, którego jak się później okazało tak naprawdę nie miał, zmusił przerażonego całą sytuacją nastolatka do oddania telefonu komórkowego, po czym uciekł. Wartość skradzionego przedmiotu to ok. 450 złotych.

Zaalarmowani policjanci natychmiast zjawili się na miejscu. Napadnięty chłopiec ze szczegółami opisał wygląd sprawcy i wskazał kierunek jego ucieczki. Kilkunastu funkcjonariuszy ruszyło w pościg. Jeden z patroli na pętli PKS w Legionowie zauważył nerwowo zachowującego się mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi przestępcy. Kiedy podjechał autobus podejrzany wsiadł do środka. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Krzysztof K. widząc mundurowych próbował ukryć między fotelami zrabowany telefon. Po chwili z kajdankami na rękach został wyprowadzony z autobusu skąd trafił do policyjnej celi.

Za rozbój 26-letniemu Krzysztofowi K. grozi nawet do 12 lat więzienia. Legionowski sąd podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.
Powrót na górę strony