Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 02.02.2022

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni-Chyloni uratowali przed wychłodzeniem bezdomnego mężczyznę. Wychłodzonego 64-latka mundurowi znaleźli w opuszczonym domu. Dzięki szybkiej reakcji stróżów prawa, znalazł się pod opieką ratowników medycznych.

Policjanci z Chyloni podczas służby sprawdzali miejsca, w których przebywają osoby bez dachu nad głową. Mundurowi sprawdzali m.in. pustostany i ogródki działkowe, gdzie mogą szukać noclegu bezdomni.

Po skontrolowaniu kilkunastu miejsc, stróże prawa sprawdzili jeszcze jedno, gdzie z przekazanej informacji od dyżurnego miał przebywać bezdomny mężczyzna. Był to opuszczony piętrowy budynek. Funkcjonariusze na piętrze, w stercie śmieci zobaczyli mężczyznę, który spał pod kołdrą. Mężczyzna trząsł się z zimna, czuć było od niego alkohol, a przy próbie kontaktu potrafił powiedzieć tylko jak ma na nazwisko oraz, że urodził się w Gdyni.

Mundurowi wezwali ratowników medycznych, którzy podjęli decyzję o przewiezieniu bezdomnego do szpitala. Ponadto policjanci wezwali straż pożarną, celem wsparcia 64-latka przy transporcie z budynku do karetki.

Pamiętajmy, żeby za każdym razem, mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powiadomić właściwe służby, które na pewno nie będą na te informacje obojętne. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego, by pomoc ruszyła.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony