Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Wrocławia uratowali rannego mężczyznę

Data publikacji 03.02.2022

Policjanci z jednego z wrocławskich komisariatów otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który najprawdopodobniej dokonał samookaleczenia i wymaga pilnej pomocy. Mundurowi takie zgłoszenia traktują zawsze z najwyższym priorytetem, dlatego natychmiast ruszyli pod wskazany adres. Weszli do mieszkania i po rozeznaniu się w sytuacji udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego przewiózł 31-latka do szpitala.

Policjanci z komisariatu Wrocław Fabryczna otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze wiedzieli, że muszą działać błyskawicznie i już po chwili byli w miejscu wskazanym przez dyżurnego. W mieszkaniu zastali rannego mężczyznę, któremu udzielili pomocy przedmedycznej. Do momentu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego monitorowali funkcje życiowe 31-latka. Następnie przekazano go w ręce specjalistów. 

Szybka i zdecydowana reakcja wrocławskich policjantów pozwoliła na uniknięcie tragedii i uratowanie kolejnego życia.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami m.in. z Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego, którzy dyżurują pod numerem telefonu 800 70 2222. Możemy też zajrzeć na stronę www.liniawsparcia.pl, na której znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony