Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana kobieta na kwarantannie kierowała samochodem

Data publikacji 03.02.2022

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali kobietę, która wsiadła za kierownicę auta, mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie. W trakcie kontroli okazało się, że 43-latka z Gdańska złamała nakaz odbywania kwarantanny domowej. Teraz poza konsekwencjami za popełnione przestępstwo drogowe, odpowie za złamanie warunków kwarantanny.

Dziś w nocy na ul. Siennickiej funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji zaniepokoił sposób jazdy kierującej volkswagenem golfem. Kobieta poruszała się samochodem od prawej do lewej krawędzi jezdni, tzw. wężykiem. Policjanci natychmiast zareagowali, ponieważ podejrzewali, że kierująca jest pijana. Badanie alkomatem wykazało, że 43-latka jest pod wpływem prawie dwóch promili alkoholu. W trakcie kontroli okazało się też, że mieszkanka Gdańska złamała nakaz odbywania kwarantanny domowej. Kobieta została zatrzymana i przebywa w policyjnym areszcie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także sądowy zakaz kierowania pojazdem. Poza odpowiedzialnością karną, za przestępstwo drogowe, kobieta odpowie za złamanie warunków kwarantanny. Informacja o takiej interwencji trafi również do służb sanitarnych, które mają możliwość w ramach swoich kompetencji, nałożenia dodatkowej kary na taką osobę, w drodze decyzji administracyjnej.

(KWP w Gdańsku / kp)

Powrót na górę strony