Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista w rękach mundurowych

Data publikacji 04.02.2022

Czeladzcy kryminalni zatrzymali 29-letniego mieszkańca Sosnowca, który dokonał rozboju oraz dopuścił się innych przestępstw wobec świadczącego usługi przewozowe obywatela Ukrainy. Sosnowiczanin wymusił napisanie fikcyjnych oświadczeń dotyczących zdarzeń drogowych oraz ukradł pokrzywdzonemu paszport i telefon. Jako recydywiście grozi mu znacznie wyższa kara.

Kilka dni temu policjanci z czeladzkiego komisariatu otrzymali zgłoszenie od mężczyzny świadczącego usługi w jednej z firm przewozowych. Poinformował on, że podczas jednego z kursów, który kończył się na ulicy Orzeszkowej w Czeladzi, stał się ofiarą przestępstw. Podróżujący pasażer w chwili przejazdu na wyznaczone miejsce rozpętał awanturę. W pewnym momencie przeszedł do rękoczynów i wykręcił rękę kierowcy, grożąc, że ją złamie, a następnie ukradł mu m.in. pieniądze, dokumenty i telefon. Następnie żądał on niego zapłaty za zwrot skradzionych przedmiotów. Kiedy przestraszony kierowca powiedział, że nie ma już pieniędzy, sprawca zmusił go do napisania dwóch oświadczeń o fikcyjnych zdarzeniach drogowych. Po wszystkim 29-latek uciekł.

Mundurowi szybko przeszli do działania. Niedługo później dotarli do mieszkańca Sosnowca, którego zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu. Jak się okazało, nie po raz pierwszy wszedł on z konflikt z prawem, dlatego będzie odpowiadał jako recydywista. Usłyszał już zarzuty, grozi mu do 18 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony