Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Testował samochód odebrany od mechanika na ulicach Wrocławia. Kosztowało go to 2 tys. zł i 10 punktów karnych

Data publikacji 04.02.2022

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który jedną z wrocławskich ulic jechał 130 km/h. Mundurowi nałożyli na 25-latka mandat karny w wysokości 2 tys. zł oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Funkcjonariusze przypominają, że od 1 stycznia 2022 obowiązuje nowy taryfikator mandatów za wykroczenia drogowe. Kary za przekroczenie prędkości mogą wynieść nawet 2500 zł. Warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami, aby nie być zaskoczonym podczas policyjnej kontroli drogowej.

Policjanci pełniący służbę w ramach grupy Speed każdego dnia wyjeżdżają na drogi stolicy Dolnego Śląska, ale także powiatu wrocławskiego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na najbardziej niebezpieczne wykroczenia w ruchu drogowym popełniane przez kierujących. Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych do takich właśnie należą.

Przedstawiciela tej grupy policjanci zauważyli na ulicy Klecińskiej, w chwili gdy wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Siedzący za kierownicą osobowego audi mężczyzna w sposób rażący naruszył obowiązujące przepisy. 25-latek na ograniczeniu prędkości do 60 km/h, jechał ponad dwukrotnie szybciej. Na ekranie urządzenia pomiarowego, wyświetliła się prędkość 130 km/h. Policjanci szybko przerwali tę niebezpieczną jazdę, włączając sygnały pojazdu uprzywilejowanego i zatrzymując kierującego do kontroli drogowej.

Siedzący za kierownicą mężczyzna wyznał, że odebrał auto od mechanika i chciał sprawić czy zlecone naprawy zostały wykonane w sposób prawidłowy… Policjanci nie mieliby nic przeciwko, gdyby wspomniane testy odbywały się z poszanowaniem obowiązujących przepisów. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie nałożyli mandat w wysokości 2 tysięcy złotych. Spotkanie z funkcjonariuszami wiązało się także z przypisaniem do jego indywidualnego konta 10 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych i od sposobu respektowania aktualnych przepisów.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film 411-119987.mp4

Pobierz plik 411-119987.mp4 (format mp4 - rozmiar 5.38 MB)

Powrót na górę strony