Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na lombard, został zatrzymany i trafił do aresztu

Data publikacji 07.02.2022

Dzięki kryminalnym z komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie 29-letni mieszkaniec Gdańska, który na początku stycznia napadł na jeden z lombardów we Wrzeszczu i ukradł biżuterię. W piątek w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

Na początku stycznia br. policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące tego, że w jednym z lombardów we Wrzeszczu doszło do napadu, podczas którego zamaskowany sprawca obezwładnił pracowników gazem i ukradł dwie palety z biżuterią warte ponad 17 tysięcy złotych, przy czym jedną z nich zgubił podczas ucieczki.

Z chwilą otrzymania tego zgłoszenia policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego rozboju. W sprawę zaangażowali się także kryminalni z komendy miejskiej. Policjanci szczegółowo przeanalizowali uzyskane informacje i dzięki własnym ustaleniom wytypowali i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Gdańska.

W minioną środę, 02.02.2022 r., policjanci zatrzymali podejrzanego w rejonie dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, kiedy wychodził z jednego ze sklepów z zakupami. Sprawca zaskoczony widokiem mundurowych, nie stawiał oporu. W trakcie czynności przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli samochód marki opel, którym podejrzany najprawdopodobniej odjechał z miejsca przestępstwa, a także znaleźli i zabezpieczyli ubranie oraz buty, które miał na sobie podczas napadu.

W piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za rozbój. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony