Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o szczególną ostrożność!

Data publikacji 07.02.2022

W godzinach wieczornych na ulicy Kopernika w Lubinie doszło do wypadku drogowego. Kierujący toyotą potrącił dwie osoby przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowani trafili szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci z lubińskiej drogówki w niedzielę, 06.02.2022 r., około godziny 19.30, zostali skierowani przez dyżurnego na ulicę Kopernika, gdzie miało dojść do potrącenia mężczyzny i kobiety przechodzących przez przejście dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący toyotą, 30-letni mieszkaniec Lubina, jadąc od strony ulicy Niepodległości, potrącił dwie osoby kończące przechodzenie przez oznakowane przejście dla pieszych.

Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Tłumaczył mundurowym, że oślepiły go światła nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu. Dodatkowo, widoczność ograniczał padający deszcz. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala. Oboje doznali urazów skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej 7 dni. Mundurowi wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów i przypominają kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza teraz - zimą, kiedy widoczność ogranicza nam np. padający śnieg, deszcz czy parujące szyby. Dlatego tak ważne jest oczyszczenie pojazdu i odparowanie szyb przed podróżą.

W przypadku osoby pieszej najważniejsza jest ostrożność i bycie widocznym dla kierującego pojazdem. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek oraz innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy poruszać się po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / sc ) 

Powrót na górę strony